Nacionalni mesec skupnega branja – NMSB 2021 poteka med 8. septembrom 2021 (mednarodni dan pismenosti) in 10. oktobrom 2021 (do zaključka Tedna otroka).

Letos Nacionalni mesec skupnega branja 2021 posebno pozornost namenja medgeneracijskemu branju, zato k sodelovanju še posebej vabi starše, stare starše in večgeneracijske skupine. Izpostavlja predvsem pomen družinskega branja. V ta namen je zaživela tudi spletna stran Družinska pismenost, ki je namenjena tako staršem, ki bi se radi naučili, kako otrokom približati pismenost, kot tudi strokovnjakom, ki bi radi pomagali staršem uvajati več pismenosti v družinsko življenje.

V okviru NMSB 2021 se je 8. septembra začela tudi javna medijska in plakatno komunikacijska nacionalna akcija Beremo skupaj, ki traja vse do konca leta. Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS z njo javno podpira promocijo branja, ozavešča o pomenu branja, bralne pismenosti in bralne kulture. Avtorica ilustracije na letošnjem plakatu je Tanja Komadina.

šolska knjižničarka