18. novembra 2022 bomo praznovali dan slovenske hrane in izvedli že dvanajsti Tradicionalni slovenski zajtrk.

Osrednja tema, ki jo bomo tokrat posebej izpostavili, je mleko in mlečni izdelki. K temu spodbujamo tudi z letošnjim sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«

Šola bo z raznimi dogodki samo doživetje zajtrka nadgradila z izobraževanji o pomenu lokalne hrane in zdravega načina prehranjevanja. Na ta dan postrežemo tradicionalna živila zajtrka, kot so med, maslo, mleko, kruh, jabolka ali drugo sveže in suho sadje lokalnega oziroma slovenskega porekla, večina živil bo tudi iz ekološke pridelave. Tudi drugi obroki, postreženi na šoli ta dan, bodo iz lokalnih in ekoloških živil. Pripravili bomo tudi tradicionalno slovensko kosilo. Sam projekt pa nas spodbuja k zajtrkovanju vsak dan in da po lokalnih živilih posežemo tekom celega leta in da jih kupujemo na najbližji kmetiji ali zadrugi.