Spoštovani,

letos praznujemo 30 – letnico projekta Zdrava šola.

V tem dolgem obdobju smo s svojimi načeli, usmerjenostjo in raznovrstnimi dejavnostmi spodbujali učence, starše, delavce šole in lokalno skupnost k večji ozaveščenosti na področju zdravega načina življenja.

Rezultati nakazujejo, da je naše skupno delo pomembno in da smo na pravi poti.

Naše praznovanje bodo popestrili tudi zunanji sodelavci: Center za krepitev zdravja Nova Gorica, OŠ Kozara Nova Gorica, Prometna šola, Zdravstvena šola, Čebelarstvo Ščuka, ZPM Nova Gorica, Zobozdravstvena preventiva Nova Gorica.

Pridružite se nam v petek, 26. 05. 2023, od 9.30 dalje na Bevkovem trgu in v Borovem gozdičku. V primeru dežja se bo dogajanje preselilo v telovadnico OŠ Milojke Štrukelj. Poskrbeli bomo za gibanje, zdravo prehrano, zdrave namaze, vadili bomo oživljanje, merili pritisk, vadili čuječnost, preizkušali očala za stanje alkoholiziranosti, predstavili vodno šolo, med, prostovoljce…

Ob 12.30 bo v  dvorani mestne občine slavnostna prireditev.

V avli mestne občine si bo mogoče od 26. 5. 2023 do 06. 06. 2023 ogledati razstavo na temo 30 let Zdrave šole..

Na praznovanju se nam bodo pridružili tudi učenci, učitelji, ravnatelji in ostali sodelavci Zdravih šol prvega kroga iz različnih krajev Slovenije.

Kolektiv Osnovne šole Milojke Štrukelj Nova Gorica