V soboto, 16. marca 2024, je na OŠ Danila Lokarja v Ajdovščini potekal že 10. Festival Labirint. Udeležilo se ga je 100 mladih tehnikov, inovatorjev in raziskovalcev iz različnih osnovnih šol severne Primorske.

Učenci so svoje znanje in veščine predstavili v naslednjih kategorijah:

·       Praktična delavnica »Pridi in naredi« (dve pod-kategoriji: 6./7. razred in 8./9. razred),

·       Praktična delavnica »Moj dežnik je lahko …« (dve pod-kategoriji: 6./7. razred in 8./9. razred).

·       Raziskovalne naloge (tri pod-kategorije: naravoslovje, družboslovje in inovativne ideje) ter

·       Robotika.

Pri praktičnih delavnicah je sodelovalo kar 12 naših učencev:

Sara Rosa in Chanel Morina Vlasko iz 6. b,

Max Skok in Andraž Mohorko iz 7. a,

Jan Mitrović, Izak Volk Šušmelj, Anže Rabzelj in Aleksander Luis Velikonja iz 7. d,

Mihael Skubin in Maks Mlinarič iz 8.c ter

Tian Kobal in Luka Lončarič iz 9.a.

Komisija je bila navdušena nad praktičnimi rešitvami naših učencev. Za najbolj zanimivo rešitev praktičnega izziva v kategoriji Pridi in naredi (8. in 9. razred) sta Tian Kobal in Luka Lončarič iz 9. a prejela zlato priznanje.

Pri raziskovalnih nalogah pa so našo šolo zastopali:

Alen Cuziol in Rok Radojevič iz 7. b z inovativno idejo Kušin ter

Tinkara Kozjan iz 9.a z raziskovalno nalogo Smo ob podpori vrstnikov še boljši pri doseganju rezultatov?.

Obe nalogi sta komisijo prepričali in se uvrstili na državno tekmovanje mladih raziskovalcev Slovenije, ki bo 20. maja v Murski Soboti.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim!

Mentorji: Ana Kašček B., Petra Brankovič in Jože Štrukelj