MATIČNA ŠOLA
Urnik interesnih dejavnosti 1. polletje 2023/24
Dejavnost | Razred | Vsebina | Mentor |
Otroški pevski zbor Mladinski pevski zbor | 4. – 5. 6. – 9. | usposabljanje in razvijanje smisla za enoglasno muziciranje in estetsko doživljanje zborovskega petjaučenje slovenskih ljudskih pesmi in umetnih pesmi z instrumentalno spremljavosodelovanje na revijah otroških in mladinskih pevskih zborovsodelovanje na šolskih in izvenšolskih prireditvah | Eleonora Ipavec Šaver Eleonora Ipavec Šaver |
Namizni tenis | 4. | učenje osnov individualnega igranja namiznega tenisa, priprava na tekmovanje | zunanji mentor |
Košarka | 4. | navajanje na zdrav način življenja in redno ukvarjanje s športom, učenje osnovnih košarkaških elementov skozi različne zabavne igre, razvoj osnovnih gibalnih in motoričnih sposobnosti | zunanji mentor |
Ročne spretnosti | 4. – 5. | spoznavanje različnih ročnih spretnosti (vozlanje, šivanje …)oblikovanje z različnimi materialipriprava razstav | Onorina Milost |
Vesela šola | 4. – 5. | obravnava tem s področja kulture, estetske vzgoje, naravoslovja, tehnike, ki so objavljene v reviji Pilsodelovanje na tekmovanju v znanju Vesele šole | Mirjam Vuga |
Bralna značka | 4. – 9. | oblikovanje priporočilnih seznamov knjig pogovori o prebranih knjigah | razredničarke 4. r. 5. r, učiteljice SLJ in šolska knjižničarka |
Angleška bralna značka | 4. – 9. | branje angleških knjig z lažjo (prilagojeno) vsebino bogatenje in utrjevanje besedišča, kar pripomore k samozavestnejši komunikaciji v tujem jeziku | učiteljice angleščine |
Utrdimo angleščino | 6. – 9. | ponavljanje in utrjevanje učne snovi | učiteljice angleščine |
Utrdimo slovenščino | 6. – 9. | utrjevanje in nadgrajevanje učne snovi | učiteljice slovenščine |
Utrdimo matematiko | 6., 9. | utrjevanje in nadgrajevanje učne snovi | učiteljice matematike |
Utrdimo kemijo | 8. | poglabljanje minimalnih in temeljnih znanj kemije | Darja Kašček |
Utrdimo fiziko | 8. | poglabljanje znanj s področja fizike | Tanja Kogoj |
Bralno-kreativni klub | 6. – 9. | širjenje bralne pismenosti in bralne kulture, razvijanje spološne zmožnosti razumevanja, uporabe in premisleka o besedilu, spodbujanje ustvarjalnega mišljenja, kreativno ustvarjanje | Neža Markočič |
Novinarski krožek | 6. – 9. | šolsko glasilo | Barbara M. Gerbec |
Vivaristika | 6. – 9. | skrb za živali v šolskem vivariju, urejanje vivarija, osnove gojenja živali in rastlin ter njihovo spoznavanje, skrb za živali med šolskimi počitnicami | Jasna Besednjak |
Naravoslovni krožek | 6., 7. | naravoslovni eksperimenti, dopolnjevanje, poglabljanje in razširjanje znanja naravoslovja | Martina Bratuž |
Male sive celice | 6. – 9. r. | obravnava različnih tematskih področij ob uporabi referenčne literature in spletnih virov v okviru priprav na tekmovanje v TV-kvizu Male sive celice | Boža Peršič |
Vesela šola | 6. – 9. r. | obravnava veselošolskih tem in člankov revije PIL v okviru priprav na tekmovanje v znanju Vesele šole | Boža Peršič |
Geografski krožek | 6. – 9. r. | poglabljanje znanja s področja geografijespoznavanje osnov geografskega raziskovanja | Tanja Čutura |
Zgodovinski krožek | 6. – 9. r. | poglabljanje znanja s področja zgodovineobisk razstavreševanje kvizov, ogled filmov, spoznavanje aplikacij, ki popestrijo naše znanje zgodovine | Jasna Fornazarič |
Likovni krožek | 4. – 9. r. | spoznavanje različnih likovnih tehnikustvarjanje z različnimi materialisodelovanje na natečajih in razpisihrazstavljanje izdelkovanimirani film | Tanja Batistič Poljšak |
Filatelija | 4. – 9. r. | zbiranje in preučevanje poštnih znamk | zunanji mentor Vinko Troha |
Šolski bend | 6. – 9. r. | Pogoj: uspešno opravljena avdicijaučenje osnov skupinskega igranja inštrumentovnastopi na prireditvah | zunanji mentor Andraž Lasič |
Nogomet | 6. – 9. r. | priprava šolske ekipe na tekmovanja(učitelj izbere učence, ki obiskujejo interesno dejavnost) | Vasja Zajc |
Šah | 4 .– 9. | poglabljanje šahovskega znanjašahovska tekmovanja | zunanji mentor |
Varno v prometu | 5. | spoznavanje prometnih predpisovutrjevanje snovi za kolesarski izpit | Valentina Volk |
Rač. krožek | 6. – 9. | priprava na tekmovanji Bober in Pišek | Suzana Harej |
Učna pomoč | 4. | svetovanje in dodatna pomoč učencem z učnimi težavami. | Iris Mohorič Jana F. Bremec |
Raziskovalni krožek | 8. – 9. | usmerjati učence pri raziskovalnem delunaučiti učence, kako jasno in javno izražati svoja mnenja in predloge,naučiti učence kritičnega, inovativnega in ustvarjalnega razmišljanja,predstavitev raziskovalne naloge na tekmovanju Labirint/državnem tekmovanju | Ana K. Bučinel |
Matematični krožek | 6. – 9. | poglabljanje znanja matematike, priprava na tekmovanja | Tanja Kogoj |
Fizikalne delavnice | 9. | priprava na tekmovanji iz astronomije in fizike, fizikalni eksperimenti, fizika v vsakdanjem življenju, poglabljanje znanja fizike | Maja Bulgin |
Podjetniški krožek | 7. – 9. | krepitev ustvarjalnosti in osnove podjetnostistartup izzivpredstavitev zamisli na tekmovanju Popri | Petra Brankovič in zunanji izvajalec |
Turistične delavnice | 8., 9. | priprava na raziskovalno nalogo Turizmu pomaga lastna glava | Tanja Čutura |
PODRUŽNICA LEDINE
Urnik interesnih dejavnosti 2023/24
Dejavnost | Razred | Vsebina | Mentor |
Bralna značka | 1. – 4. | oblikovanje priporočilnih seznamov knjigpogovori o prebranih knjigah | razredničarke in šolski knjižničarki |
Angleška bralna značka | 3. | branje angleških knjig z lažjo (prilagojeno) vsebino bogatenje in utrjevanje besedišča, kar pripomore k samozavestnejši komunikaciji v tujem jeziku | učiteljica angleščine |
Eko angleščina | 3. | ponavljanje in utrjevanje angleščine preko EKO didaktičnih iger | Žanet Pavlica |
Otroški pevski zbor | 1. – 3. | usposabljanje in razvijanje smisla za enoglasno muziciranje in estetsko doživljanje zborovskega petjaučenje slovenskih ljudskih pesmi in umetnih pesmi z instrumentalno spremljavosodelovanje na šolskih in izvenšolskih prireditvah | Keli Pintar |
Šahovski krožek | 2. – 4. | osnove šaha | zunanji mentor |
Cici Vesela šola | naročniki revije Ciciban | obravnava tem s področja kulture, estetske vzgoje, naravoslovja, tehnike, ki so objavljene v reviji Cicibansodelovanje na ciciveselošolskem dnevu | Ljubinka Popović |
Košarka | 1.–2. | navajanje na zdrav način življenja in redno ukvarjanje s športomučenje osnovnih košarkarskih elementov skozi različne zabavne igre razvoj osnovnih gibalnih in motoričnih sposobnosti | zunanji mentorji |
Namizni tenis | 1.– 4. | učenje osnov individualnega igranja namiznega tenisapriprava na tekmovanje | zunanji mentor |
Odbojka | 1.– 3. | osnove odbojke | zunanji mentor |
Rokomet | 2. – 3. | učenje osnov igre | zunanji mentorji |
Nogomet | 1. – 3. | navajanje na zdrav način preživljanje prostega časaučenje osnovnih nogometnih prvinrazvoj osnovnih motoričnih in gibalnih sposobnosti | zunanji mentor |
Plesno – akrobatska skupina | 1.– 4. | – spoznavanje elementov akrobatike, plesa in raznih dvigov, ki se povežejo v koreografijo | zunanji mentorji |
Dramsko – gledališka delavnica | 4. | usvajanje osnov nastopanja razvijanje veščin za interpretacijo dramskega besedila spoznavanje tehnik govora, obrazne mimike in telesne izraznosti improvizacija | Jana Sušanj |
Taborniki | 3. – 4. | učenje taborniških veščin (bivanje v naravi, orientacija, vozli, postavljanje šotora), spoznavanje okolja in družbe ter spoštljivo ravnanje z njima, razvijanje samostojnosti in prostovoljstva | Rod soških mejašev |
Planinski krožek | 2. – 3. | raziskovanje planinskih poti po Sloveniji, spodbujanje k zdravemu življenju, aktivno preživljanje prostega časa v naravi, sodelovanje v programu Mladi planinec, seznanjanje z varno hojo v hribe in gore, razvijanje odgovornega odnosa do sebe in narave, spodbujanje tovarištva, poštenosti, delavnosti, vztrajnosti in vedoželjnosti | Danjela Šinigoj in Anja Prinčič v sodelovanju s Planinskim društvom Nova Gorica |