S petošolci smo izkoristili pust za odkrivanje slovenskih šeg in navad v pustnem času. Spoznavali smo pust, kot slovenski običaj. Z učiteljico Onorino smo pekli miške, po razredih pa smo se pogovarjali o škoromatih, laufarjih, kurentih ali korantih, drežniških pustovih in coprnici Uršuli… Seveda nismo mogli iti mimo naših grgarskih pustov. Ko smo spekli vse miške in jih tudi pojedli, kar ni bilo težko, smo se skupaj s četrtošolci odpravili na Bevkov trg. Tam smo plesali “limbo”, malo potelovadili na ritme glasbe in že je bila ura poldne. Odpravili smo se še na šolsko povorko po ulici Gradnikovih brigad in Cankarjevi ulici, ter zaključili pust z razrednim fotografiranjem. Tako smo plesali in noreli, da smo pregnali zimo in slabo vreme, da nas je cel dan grelo pravo spomladansko sonce.

Aktiv 4. r in 5. r