Noč knjige je mednarodni dogodek, s katerim obeležujemo 23. april, Svetovni dan knjige.

Njegov namen je preko najrazličnejših kulturnih dogodkov promovirati branje in knjigo v vseh plasteh družbe.

Temu projektu smo se ponovno pridružili tudi mi, četrtošolci. Tako smo v sredo, 24. aprila 2024, popoldan in večer namenili druženju ob knjigi.

K sodelovanju smo tudi letos povabili društvo Tačke pomagačke, ki so v sklopu svojega programa »Beremo s tačkami« brali s kužki in z nami. Z novimi štirinožnimi prijatelji (Larsom, Molly, Teso, Primusom, Naro in Lilo) je bilo branje knjige še posebej vznemirljivo, toplo in zabavno.

V drugem delu našega skupnega druženja pa se nam je v telovadnici pridružila pisateljica in pesnica Darinka Kozinc, ki svojo poezijo in prozo objavlja v različnih revijah za otroke in odrasle.

Predstavila nam je svoje zgodbice na poseben način, ob slikah v malem lesenem odru – kamišibaju.

Zapisala in fotografirala: Suzana Pertovt